Atrakcje

Beskid Żywiecki zachwyci niejednego pasjonata gór i przyrody. Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami Beskidu Żywieckiego, m.in. Glinki, Soblówki i okolic Wielkiego Smerekowa.

Nocleg w beskidzie Żywieckim i co dalej?

Wielki Smereków znajduje się w miejscowości Glinka, pod górą Czoło, która położona jest na wysokości 1041 m n.p.m., co sprawia, że nie brakuje tutaj świeżego powietrza. Na Wielkim Smerekowie przede wszystkim możesz liczyć na ciszę i spokój, a także na piękne widoki.

Planujesz nocleg w Beskidzie Żywieckim i nie wiesz, jakich atrakcji możesz się spodziewać?  Poniżej prezentujemy najważniejsze atrakcje Beskidu Żywieckiego.

 

A

liczne szlaki

W Glince, jak i okolicach, znajdują się szlaki turystyczne na Rycerzową, Lipowską, Rysiankę, Muńcoł, czy Krawculę. A także szlak Papieski w Soblówce i szlaki Nordic Walking.

wyciągi narciarskie

W Beskidzie Żywieckim nie brakuje wyciągów narciarskich. Glinka znajduje się kilka kilometrów od granicy ze Słowacją, co sprawia, że decydując się na nocleg w naszych chatkach, można udać się na narty na Słowację. Można również skorzystać z okolicznych wyciągów (Zwardoń – Ski w Zwardoniu, czy wyciągi w Istebnej – Zagroń, Złoty Goń).

Obiekty

Glinka słynie z GEO Parku Glinka, w którym znajduje się ścianka wspinaczkowa, tyrolka, park linowy, plac zabaw i  kąpieliska odkryte, w których można popływać. A w Ujsołach posiadamy piękny Orlik.

Słowacja

Kilka km do granicy Słowackiej

Chcesz zwiedzać Słowację, ale szukasz noclegu w Polsce? Dobrze trafiłeś. Chatki u Omyłów znajdują się kilka kilometrów od granicy polsko – słowackiej. Jedną z atrakcji Słowacji jest Jezioro Orawskie czy Zamek Orawski – zaledwie 30 minut drogi.

Beskid Żywiecki

Góry i jeszcze raz góry

Beskid Żywiecki to przede wszystkim góry i piękne widoki. Z Wielkiego Smerekowa można podziwiać góry, a z Soblówki, Glinki, Złatnej czy okolic prowadzą liczne szlaki, m.in. na Muncuł , Wielką i Małą Rycerzową, Przełęcz Przysłop, Przegibek, Bendoszkę, Krawców Wierch, Rysiankę i Halę Lipowską.

Jednak to tylko część atrakcji jakie możesz zastać w Glince i okolicach. Tutaj czas płynie wolniej, a każdy dzień zachwyca innymi barwami i widokami. Z Wielkiego Smerekowa łatwo można zejść na szlak prowadzący na Rycerzową i inne góry Beskidu Żywieckiego.

 

Widoki z Rycerzowej

Widoki z Wielkiego Smerekowa

Widoki z Rysianki, hali miziowej, lipowskiej, Pilska

Kontakt

Glinka 316B, Wielki Smereków (dojazd od Soblówki)

Marcela 505 667 293  

Krzysiek 513 011 024

kontakt@chatkiuomylow.pl